محل تبلیغات شما

پرستار سالمند

اگر مقدمات لازم فراهم شود؛ سالمندان در خانه شخصی خود نیز می‌توانند به راحتی زندگی کنند. شاید هیچ‌کس دوست نداشته باشد درباره این مسئله صحبت کند؛ اما حقیقت نهفته درباره زندگی مشترک با پدر و مادر پیر در دوران میان‌سالی فرزندان، حکایت از پیچیدگی‌های فراوان این رابطه دارد. حقیقت آن است که نمی‌توان مطمئن بود در این شرایط همه چیز خوب پیش برود. البته نمونه‌های موفقی نیز وجود دارد؛ اما به‌طور کلی مسئله تنها توان، انرژی و زمان مورد نیاز برای رسیدگی به والدین کهن‌سال نیست که دردسر آفرین است.
سبک زندگی افراد کهن‌سال تفاوت‌هایی اساسی با افراد جوان و میان‌سال دارد. از سرگرمی‌ها و ساعت خواب گرفته، تا میزان دمای خانه در طول فصول سرد و گرم سال، همه از مواردی است که ممکن است تعتی را در این رابطه ایجاد کند. در واقع همین مسائل است که باعث می‌شود تلاش کنیم شرایط مساعدی را برای والدین پیر خود در خانه شخصی خودشان فراهم کنیم. در ادامه این نوشته وب‌سایت سپید گستر، 3 نکته مهم درباره این موضوع را به شما یادآور می‌شویم.

 

بهینه کردن فضای خانه

نگهداری از سالمند در منزل شخصی نیازهای متفاوتی با شما دارند. امنیت بخش‌های مختلف خانه برای حرکت و جابجایی آنها بسیار مهم است. به عنوان مثال ممکن است لازم باشد تمام کفپوش خانه را به وسیله فرش و موکت بپوشانید؛ تا هم گرم و نرم‌تر باشد و هم در صورت زمین خوردن آنها، احتمال آسیب کمتر باشد.
دسترس‌پذیری بخش‌های مختلف خانه از دیگر موضوعات مهم است که باید به دقت در خانه فرد سالمند مورد بررسی قرار بگیرد. به عنوان مثال بهتر است لوازم ضروری که استفاده روزانه دارند در طبقه پایین کابینت باشد؛ تا برای برداشتن وسائل نیازی به چهارپایه نبوده و خطر افتادن فرد را تهدید نکند. تعریف دسترسی‌های دیگر از جمله سرویس بهداشتی، اتاق خواب، تعیین میزان دمای بهینه و… از جمله موارد دیگری است که تجربه زندگی سالمندان در خانه شخصی را بهبود می‌دهد.

استخدام پرستار سالمند

بیشتر سالمندان در خانه شخصی خود نیازمند بهره بردن از خدمات یک پرستار سالمند هستند. پرستار سالمند در منزل کمک می‌کند تا انجام امور ساده‌تر انجام شده و سالمندان خدمات بهتری دریافت کنند. حضور یک پرستار سالمند این اطمینان را به شما می‌دهد که در همه حال، وضعیت فرد سال‌خورده در دست کنترل است. نظم و ترتیب در رسیدگی به امور شخصی، بهداشتی، رژیم غذایی، داروها و کنترل وضعیت سلامتی سالمند از جمله وظایفی است که پرستار سالمند باید انجام دهد.
در این زمینه اساسا توصیه می‌کنیم پیش از استخدام پرستار سالمند، درباره ویژگی‌ها و شرایط خاص والدین خود با آنها صحبت کنید؛ تا در زمینه ترتیب انجام امور مختلف به توافقی درست برسید.

کنترل از راه دور

فارغ از موارد گفته شده؛ احتمالا لازم است که در شرایطی شما بتوانید روی منزل شخصی سالمند از راه دور کنترل داشته باشید. این کنترل با هدف حفاظت بیشتر و اطمینان شما از نبود مشکل و سلامت آنها است.
این روزها با توسعه تکنولوژی‌های ارتباطی و هوشمندسازی خانه‌ها، ایجاد چنین کنترل‌هایی ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر شده است. با این وجود مهم است که هنگام انتخاب ابزارهای کنترلی، نمونه‌هایی را برگزینید که والدین شما نیز بتوانند با آن کار کنند؛ و یا به‌طور کلی نیازمند تسلط آنها به روش کار آن ابزار نباشد.
شاید ساده‌ترین و البته هنوز هم موثرترین ابزار را در این زمینه بتوان تلفن ثابت دانست. اثرگذاری این ابزار بیش از هرچیز به این علت است که معمولا همه سالمندان کار با آن را به‌خوبی می‌دانند. بکوشید که تلفن ثابت در جای مناسب و در دسترسی قرار داشته باشد، تا پاسخگویی به آن ساده باشد. استفاده از چند دستگاه تلفن در مکان‌های مختلف خانه و استفاده از تلفن بی‌سیم در کنار تلفن ثابت از جمله کارهایی است که در این زمینه می‌توانید انجام دهید.
ابزارهای دیگر برای ایجاد ارتباط تصویری، کنترل وضعیت خانه و… نیز همان‌طور که گفتیم، این روزها به کمک تکنولوژی خانه‌های هوشمند امکان‌پذیر شده است.


خدمات پرستاری سپید گستر

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
تاینی موویز | دانلود با لینک مستقیم دستگاه بسته بندی صنایع ماشین سازی مسائلی اصفهان عکس زیبا از دخترایرانی زندگی فندقی من آموزش بهینه سازی سایت و سئو | آموزش سئو خرید تی شرت لباس بلوز هاوایی دخترانه زنانه مردانه 2019 روبو بلاگ